Ürünlerimiz

Karabiber

Karabiber, dünya çapında en yaygın kullanılan baharatlardan biridir. Asma Piper nigrumun türünden kurutulmuş meyveler olan karabiber öğütülerek yapılır.
 
KARABİBERİN FAYDALARI:
 
Sindirimi geliştirir:
 
Karabiber tüketimi, midedeki hidroklorik asit salgısını artırarak sindirimi kolaylaştırır. İshal, kabızlık ve kolik gibi bağırsak sorunlarından kaçınmak için uygun sindirim şarttır. Karabiber ayrıca bağırsak gazı oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve diyete eklendiğinde terlemeyi ve idrara çıkmayı teşvik edebilir.
 
İltihabı azaltır:
 
Karabiberde bulunan piperin bir anti-enflamatuardır.Araştırmalar piperinin, artritten sorumlu bir genin ekspresyonunu bloke ettiğini ve ayrıca ağrı algısı ve iltihabı azalttığını gösterdi. Kısacası, karabiber doğal bir ağrı kesicidir.
 
Cilt bakımı:
 
Karabiber, cildin bazı bölgelerinin normal pigmentasyonunu yitirmesine ve beyazlaşmasına neden olan bir cilt hastalığı olan vitiligo’nun rahatlamasını sağlamaya yardımcı olabilir.
 
Solunumu rahatlatır:
 
Karabiber aynı zamanda sinüzit ve burun tıkanıklığında rahatlama sağlar. Solunum sisteminde mukus ve balgam birikintilerinin parçalanmasına yardımcı olan balgam söktürücü bir özelliğe sahiptir.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ