Ürünlerimiz

Doğal Sabun

Akdeniz havzasında binlerce yıldan beri pişirilen sabun hem bir kültür hem de sağlık kaynağıdır. Akdeniz bölgesinin dağlık sulak yamaçlarını kendine hayat yeri olarak seçmiş defne ağacının meyvelerinin sıkılması ile elde edilen defne yağı, yine bu bölgenin nadide ürünü olan zeytinyağı ile birleştirilerek geleneksel yöntemlerle defne sabunu yapılır. Özünde bu her iki madde doğa harikası müthiş faydalı maddelerdir.  
 
Serper sabunlarını farklı kılan en temel unsur pişirilme yöntemiyle ilgilidir. İnsan sağlığını her türlü ticari kazancın önünde sayan Serper Gıda sabun pişirim yöntemi olarak “sulu sistem” adı verilen yöntemle üretilen sabunu hizmetinize sunmaktadır.
 
Sulu sistem nedir? Başka sabun pişirim yöntemlerinde  farkları nelerdir?
 
Su, zeytinyağı ve defne yağı, sabun bazı sabunun temel maddeleridir. Sulu sistemde Sabun pişirilirken, sabun bazı suyla eritilir ve sabun su ile beraber pişirilir. Sabun piştikten sonra, fazlası insan sağlığına zararlı olan, saçları yıpratan sabun bazı pişirilen sabundan ayrılır ve kalıplara dökümü yapılır.  Sulu sistem sabunu kullananlar için çok faydalı ve avantajlıdır.
 
“Sulu sistemin” avantajları;
 
 Sabun bazı, sabun kazanının altından çekilip atıldığı için saçları yıpratıcı etkisi olabilen madde sabundan uzaklaştırılarak kullanıcıya fayda sağlar. Bu açıdan sıhhatlidir.
 
Genel olarak üreticiler “sulu sistem” kullanmazlar. “kuru sistem” ile sabun üretirler bunun üç temel sebebi vardır. Kuru sistem kullanırlar bunun sebebi kazana giren her madde bütünüyle sabunlaşır. Üretici için alttan su çekilmesi maddi kayıptır.
 
İkincisi sulu sistemde pişen sabun geç kurur ve dolayısıyla geç satışa sunulur. Bu bazıları için zaman kaybıdır. Zira kuru sistemde sabun kalıba dökülür iki saat sonra satışa hazırdır. Sulu sistemde bu haftalar sürer.
 
Üçüncüsü ise sulu sistemde sabun pişirmek daha zor ve meşakkatlidir. Kuru sistem pratik ve sonuca daha hızlı götürür.
 
Bu açıdan çok üretici “sulu sistemi”  tercih etmez. Ama bizce sağlıklı olan zor da olsa sulu sistemdir.
 
Serper Gıda insan sağlığına verdiği önemden dolayı zor da olsa daha az kazanç da getirse daha fazla zaman da harcatsa sizlere güzel olanı sunmaktan ödün vermez.
 
Üretilen Sabun Çeşitleri
 
Defne Sabunu : Defne Sabunu Yeni mahsul defne tohumlarımız ve yöremizden en kaliteli, en verimli tohumlar seçilip tesislerimizde soğuk sıkım yöntem ile hiç ısı işlemi görmeden elde edilmektedir. Serper'in  sabunlarının kalitesi tesisimizde ürettiğimiz saf defne yağından gelmektedir. Sabunlarımızı memnuniyet garantili olarak ziyaretçilerimize önermekteyiz..Defne sabunu saklanırken kapalı bir dolapta muhafaza edilirse doğal kokusu ile haşerelerin çoğalmasını ve barınmasını engeller. Bazı berberler doğal olması bakımından defne sabununu tıraş köpüğü olarak kullanmaktadır. Defne yaprağı sabunu tıpkı tıraş köpüğü gibi köpürür ve cildi sakinleştirir.
 
 
Bıttım Sabunu : Bıttım sabunu Türkiye’nin güneybatısında Siirt ve Mardinde oldukça fazla kullanılan bir sabun olsa da Hatay'da da bıttım sabunu üretimi yapılmaktadır. Temizleyici köpüğü ile , şampuan ve genel vücut yıkamak için oldukça ideal bir doğal sabundur. Kepekli saçlar için oldukça idealdir ayrıca saç dökülmesini engeller. Doğal zeytinyağı , hint yağı ve hindistan cevizi yağlar ile kendi özel formulümüzle hazırlanan bıttım sabunu cildi nemlendirir ve cilt besler.
Akdeniz ve Güneydoğu Türkiye’ye ekolojik olarak yetiştirilen, küçük ağaçların tohumlarından yapılır. Bitki nar ve reçine açısından zengindir. Anti-inflamatuar dahil olmak üzere aromatik ve tıbbi özellikleri için kullanılır.
 
%100 Doğal, helaldir. Ayrıca alerjen, parfüm ,boya , koruyucu içermez. Hayvan içeriği , parabenler bulunmaz.
İçinde bulunan doğal yağlar sayesinde cildin nemini korumasına yardımcı olan cildi beslemek ve nemlendirmek için doğal ve hipoalerjenik bir yoldur. Düzenli kullanım cildi esnek ve yumuşak tutmaya yardımcı olur.
 
 
Zeytinyağlı Sabun :Bileşiminde bulunan yüksek oranda zeytinyağı sayesinde cildinizi bir yandan doğallıkla temizlerken diğer yandan da nemlendirip  bakımını yapar.
O kadar doğal ki;SLES, paraben, alkol, renklendirici, hayvansal ürün, jelatin ve EO içermez. Koruyucu içermez.
 
 
 
 
 

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ