Ürünlerimiz

Zeytinyağı

Zeytin Akdeniz ikliminin bir bitkisidir. Dünyanın en uzun yaşayan ağaçlarından biri olup, kuranı kerimde övgüyle bahsedilmesi itibariyle mübarek bir bitkidir. Akdeniz havzasında, milyonlarca yıldan beri insanoğlu bu bitkiden istifade eder. Bu bitkinin meyvesinin her hali farklı, her hali güzel sağlık kaynağıdır. Taneleri yeşilken, kahvaltılık yeşil zeytin, taneler karardıktan sonra siyah zeytin yapılır.  Zeytin tanelerinin sıkılmasıyla de zeytinyağı elde edilir.
 
Serper zeytinyağı sizlere Hatay ve çevresin zeytinyağlarını sunar. Bu bölge yağlarının başkaca yerlere göre başlıca iki temel farkı vardır. 1. Bu bölgede yetişen zeytin ağaçları asırlık genetiği değiştirilmemiş eski ağaçladır. 2. Zeytin ağacı Akdeniz ikliminin bitki örtüsünün ağacıdır. Akdeniz iklimin en belirgin yaşandığı illerden biri de Hatay’dır. Bu bağlamda ağacın ihtiyaç hissettiği yeterli nem sıcaklık güneş ve yağış lezzeti etkileyecektir. Bu şartların hepsi aromayı, lezzeti ortaya çıkarır. Bu açıdan Serper yağlarının aroması güçlüdür. Zeytin hasat zamanı olan kasım aralık ayında sağlıklı taneler özenle toplanıp, yıkanır. Mekanik olarak sıkma işleminin ardından süzülerek zeytinyağı elde edilir.
 
Bu bakımdan Serper zeytinyağları adına yakışır biçimde inşalara sağlıklı güzel yemekler vaat eder. Sizlere güvenilir ve sağlıklı gıda sunmayı ideal haine getiren Serper zeytinyağlarının tadım uzmanlarınca değişik testlerden geçirilmeden asla satışa sunulmaz.
 
Uzmanlar yağın;
 
Renk
Koku
Tat ve
Asidini inceler. 
Bu 4 adet şarttan onay alan, testi başarıyla geçen yağlar satışa sunulur.
 
İşte bu hassasiyet müşterilerimize verilen değerin en önemli göstergesidir. Serper yağlarını tattığınız ilk anda sizler de farkı fark edenlerden olacaksınız.
 
Sizlere hakiki doğal zeytinyağı lezzeti sunan Serper zeytinyağlarıyla yapacağınız her yemek sizleri memnun edecek misafirlerinizi de şenlendirecektir.
 
 

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ