Ürünlerimiz

Tatlı Biber Salçası

En güzel yazlarınızı kışlık hazırlayarak geçirmeyip, buna rağmen kışlık yiyeceklerinizin istediğiniz an elinizin altında olabileceğini biliyor muydunuz? Üstelik fabrikada üretilen katkı maddeli ürünlerden ziyade, tamamen ev yapımı ve doğallar! Peki ya sizi hiç yormadan, bu eşsiz lezzetteki salçaları nasıl yaptığımızı ve bize neden güvenmeniz gerektiği hakkında bir fikriniz var mı?
 
Ev Yapımı Tatlı Biber Salçası
Tatlı Biber Salçası Öncelikle, Hatay topraklarında yetişen tatlı mı tatlı biberlerimizi en lezzetli ve olgunlaşmış oldukları Eylül ayında hiç hasar görmeden topluyoruz. Büyük bir titizlikle temizledikten sonra ince bir el işçiliği ile biberlerimizi doğruyoruz ve harici harcımızı hazırlayıp içerisine ekliyoruz. Daha sonra size bu sevimli kavanozları hazırlıyoruz. Son olarak da içine sevgimizi kattığımız bu kavanozları dilediğiniz an dilediğiniz yere gönderiyor ve yüzünüzdeki tebessümle mutlu oluyoruz. Bu yorucu serüvenin yanında, Ev Yapımı tatlı biber salçasını neden tüketmeniz gerektiğini; yararlarını ve nerelerde kullanabileceğinizi de sizlerle paylaşmak isteriz: Tatlı biber tüketimi, özellikle kansere karşı tamamen bir savunma mekanizmasıdır. Bunun yanında kalp krizi riskini en aza indirgeme, fazla kilolara karşı direnme, bağışıklık sistemini düzenleme ve göz sağlığını koruma gibi birçok yararı daha vardır. En önemlisi ise, endorfin hormonu salgılayarak mutluluğunuza mutluluk katabilir. Fakat tüm bunlardan yararlanmak adına sürekli saf biber yiyemeyeceğiniz için, salça halinde tüketmek hem daha pratik hem de lezzetli olacaktır.
 
Doğallığın Tadını Çıkarın
Peki sizler için özenle hazırladığımız ve dolaplarınızda yer ayırmanızı istediğimiz Ev Yapımı tatlı biber salçalarımızı hangi yemeklerde kullanabilirsiniz? Dilediğiniz sebze yemeklerinde, yoğurtlu salatalarda, soslarda ve elbette menemen yapımında gözünüzü kırpmadan tatlı biber salçalarımızı kullanabilirsiniz. Özellikle diyet ve perhiz yemeklerinize eklediğiniz takdirde, kilo vermenizde size en fazla yardımı sağlayacak besin tatlı biber olacaktır. Yine en pratik ve en lezzetli hali ise, eşsiz salçalarımız. Salçalarımızın ömrü, buz dolabında saklandığı sürece bir yıla kadar uzamaktadır. Buzdolabına haznettiğiniz sürece küflenme, bozulma, asitlenme gibi bir sorunla karşı karşıya gelmezsiniz. Hiçbir katkı maddesi içermediği için, buzdolabı haricinde saklamamanız gerekir. Bir kere yediğinizde bir daha yemek isteyeceğiniz salçalarımızla evlerinize misafir olmak, sizi hiç yormadan yemeklerinizde lezzet olmak bizi oldukça mutlu eder.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ