Haberler

Antakya Domates Salçası

Salça domates ürünleri arasında en bilinen ve tercih edilenlerdendir.Domates salçası denilince akla gelen illerden biri de Hatay'dır. Kış aylarında hemen hemen her evde bulunan salça vazgeçilmezlerdendir. Yemeklere kattığı aroma sayesinde ağzınız tatlanmaktadır. Bunun yanı sıra salça yemeklere renk katarak görsel anlamda da insanları tatmin etmektedir. Tüm mutfaklarda bulunan Domates Salçası, taze domatesin bulunamadığı zamanlarda daha çok tüketilmektedir. Doğal ve sağlıklı bir domates salçası tüketildiği zaman vücuda pek çok açıdan faydalı olmaktadır. Beslenme uzmanlarının hastalarına da doğal beslenme konusunda tavsiye ettikleri domates salçasını tüketerek gerekli besin ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktaysa ürünün orijinal olmasıdır.
Bizim sitemizi ziyaret ederek tamamen orijinal ve sağlıklı domates salçamızı elde edebilirsiniz. Son kullanma tarihi geçme riski olmayan ürünlerimiz tamamen doğaldır. Alışveriş güvenliği için tüm güncel ve gerekli sertifikalara sahip sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Çeşitli ürünlerimiz arasından dilediğinizi seçerek sipariş edebilirsiniz. Güvenli alışveriş alanı olan sitemizden alacağınız domates salçasının tadına doyamayacaksınız. Hatay topraklarında yetişen domateslerden elde edilir. Dalından taze toplanarak hazırlanan salçamızın hem rengi hem de tadıyla sizleri fazlasıyla memnun edecektir. Bunun yanı sıra doğal domates salça sipariş vererek hem yerli üretime katkı sağlamış hem de sağlıklı yaşama ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Sitemizden daha önceki zamanlarda salça veya benzeri ürün alan tanıdıklarınızdan bizi araştırabilirsiniz. Teslimat anına kadar tüm sipariş aşamalarını titizlikle yürütmekteyiz. 
 
Ev Yapımı Domates Salçası
 
 Ev yapımı domates salçası kokusu, rengi, kıvamı bir başkadır. İçimizden hemen ekmeğe sürüp yemek gelir. Sağlıklı, doğal ve lezzetli olduğu için yemesi de bir başkadır. Sitemizden ev yapımı domates salçası satın almak için siparişi vermeniz yeterli. Siparişinizi teslim aldıktan sonra salçayı ister serin yerde ister buzdolabında saklayabilirsiniz.
 
Salçanın Faydaları Nelerdir?
Domates Salçası içerisinde bulunan A, B1, B2, C, K vitaminleri, aynı zamanda niacin, organik asitler ve potasyum sayesinde çok sağlıklı bir besin olmaktadır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu pek çok minareli de içerisinde bulunduran salçanın faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Ancak bizim için domates salçasının en faydalı yanı içerdiği likopindir. Likopen pigmenti sebze ve meyvelerde bulunmaktadır. İnsan vücudu likopenüremetiğinden dolayı bu ihtiyacı bedenimiz domates ve benzeri ürünlerden temin etmektedir. Ayrıca domates salçasında bulunan likopen miktarı taze domatesten daha fazla olmaktadır. Bu açıdan domates salçası faydalı bir ürün sayılmaktadır. Likopenin faydaları adlı araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlar şaşırtıcı olmaktadır. Çeşitli kanser türlerinin oluşma riskini azaltan likopen yaşlıların bağışıklık sistemimizin güçlenmesine de yardımcı olmaktadır.
 
Domates Salçası Fiyatları
Ev yapımı domates salçası satın alırken en lezzetlisi ve en doğalı Hatay'ın meşhur domates salçasıdır. Kıvamı, rengi, kokusu, tuzu ve lezzetti ile beklentilerin üstünü karşılayan domates salçası fiyatları ile şaşırtıyor. 2019 yılı için indirimli olarak satışa sunulan fiyat 26 TL yerine sadece 20 TL. Domates salçası ne kadar lezzetli ve doğal olduğunu yediğinizde fark edeceksiniz. Domates salçası bozulmaması için her zaman buzdolabında saklamalısınız. 
 
Domates Salçası Nasıl Saklanır?
Domates salçasına su değerse, nemli ve kapağı açık bırakılırsa kısa zamanda bozulabilir. Ev yapımı doğal domates salçası, özellikle cam kavanozda ve buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz. Serin ve kuru ortamda, güneş ışığından koruyunuz.
 
 
 

 

DİĞER HABERLER