Ürünlerimiz

Kırmızı Pul Biber

Kırmızı Pul Biberin Besin Faydaları:
 
Vitaminler ve mineraller bakımından oldukça zengindir:
Çeşitli sağlık yararları ile bağlantılı antioksidan bitki bileşikleri bakımından zengindir. 
En dikkat çeken, acı biberlerin acı tadından sorumlu olan kapsaisindir.Biberlerdeki başlıca biyoaktif bitki bileşiği olan Kapsaisin, bazı benzersiz özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sebebiyle ağrıya neden olan sinir uçlarını bir nevi uyuşturarak ağrının azalmasına hatta tamamen geçmesine neden olur.
 
Kilo Kaybı:
Bazı kanıtlar capsaicin'in iştahı azaltarak ve yağ yakma oranını artırarak kilo kaybını artırabileceğini göstermektedir.
 
Kardiyovasküler Faydalar:
Acı biber gibi kırmızı biber biberlerinin, kan kolesterolünü, trigliserit seviyelerini ve trombosit agregasyonunu azalttığı, vücudun ise kan pıhtılarının oluşumuna ayrılan bir madde olan fibrin çözme yeteneğini arttırdığı gösterilmiştir. Acı biberin sık ve fazla kullanıldığı kültürlerde kalp krizi, felç ve pulmoner emboli oranları çok daha düşüktür.
 
Tıkanıklığı Temizler:
Dolgulu burnunuzdan veya tıkanmış akciğerlerden mukustan kurtulmanıza yardımcı olan salgıları uyarır.
 
Bağışıklığı Arttırır:
A vitamini bakımından zengin olan kırmızı pul biber, çoğunlukla anti-enfeksiyon vitamini olarak adlandırılır ve burun pasajlarını, akciğerleri, bağırsak sistemini ve idrar yollarını kapsayan ve vücudun istilacı patojenlere karşı ilk savunma hattı görevini gören sağlıklı mukoza zarları için gereklidir.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ